Deníček vrhu C

21.4.2018 - dnes se nám narodila štěňátka. Máme 5 feneček a 4 pejsky. Porod proběhl přirozenou cestou a byl to celkem fofr :-) Za čtyři a půl hodiny bylo hotovo.
Rubinka začala rodit v pelechu, tak jsme jí nestresovali a nechali jí na místě, které si vybrala. Po porodu jsme štěňátka odvážili a přestěhovali do porodní bedny, kde mají spoustu místa. Váhy štěňátek jsou v průměru, jedna fenka je o něco menší, manžel si jí vzal na starost a ihned jí začal dokrmovat.
 
22.4.2018 - první den po porodu se Ruby nechce od štěňátek hnout. Na venčení jí musíme lákat, chtěla by být pořád s nimi. Pečlivě je opečovává, masíruje jim  bříška, kojí a když některé z mimin vleze za její záda, nebo se příliš vzdálí, hlasitě se dožaduje, abych jí ho vrátila zpátky. Večer jsme štěňátka zvážili a máme radost, všichni přibrali. Největší radost nám udělala malá fenečka, večer se konečně přisála k maminčině struku a začala sama pít. A jak jí to jde, je za všech nejmlaskavější :-D. 
 
23.4.2018 - celý den strávila štěňátka papáním a spinkáním. Však také všechna hezky přibrala. Rubinka opouští bedýnku jenom na venčení a krásně se o ně stará.
Dnes jsem uslyšela první štěknutí :-) Ani nevím, které štěňátko to bylo...
 
24.4.2018 - štěňátkům upadaly pupeční pahýlky a tak mají krásná kulatá napapaná bříška. Dobarvují se jim tlapičky a čumáčky. Večer je zase čeká vážení, kontrola, jestli všichni dobře pijí a mamina má dost mlíčka. V bedýnce vládne klid, jsou to hodná spokojená mimča.
 
25.4.2018 - dnes budu psát hlavně o mamině. Stále je se štěňátky, jen při venčení si přidala další okruh - po svých vyhrabaných dírách a pečlivě je upravuje a přemýšlí, kam má své potomky přestěhovat :-D Mimča jsou klidná, spokojená, prospívají.
 
27.4.2018 - všechna štěňátka zdvojnásobila porodní váhu! Odeslala jsem i jména štěňátek, která jsou tímto definitivní, pejsci: Clark, Cliff, Cooper, Coudy, holky: Candy Bella, Caya, Clementine Vilma, Crystal Bailey, Cyra Ellie
 
1.5.2018 - dnes nás čeká první stříhání drápků, už jsou ostré a je třeba, aby štěňátka netrápila maminku. Váhová křivka u všech štěňátek krásně rovnoměrně stoupá, jsou to už cvalíci. Pomalu čekáme na otvírání očíček. 
 
2.5.2018 - otevíráme oči a vydáváme se na průzkumy bedny. Udělala jsem pár nových fotek. Také jsem objednala výbavičku pro štěňátka, můžete se těšit na VetBedku, uzel, gumovou hračku a pamlsky :-)
 
4.5.2018 - začali jsme dokrmovat mlíčkem z flaštičky. Musíme mamce trochu ulevit, 9 štěňátek je trochu moc.
 
5.5.2018 - právě jsme poprvé odčervili štěňátka. Použili jsme pastu Banminth. Moc jim nechutnala, ale co se dá dělat... Štěňátka se snaží chodit, zatím s malým výsledkem, také se mi snaží lézt nahoru na kolena, když si k nim kleknu. Jsou to božani a mazlové :-)
 
6.5. 2018 - dnes jsem udělala pár nových fotek. Ostříháno 162 drápků,uff. Z bedny jsme odmontovali bezpečnostní lišty, protože štěňátka si na ně pokládají hlavičky a bohužel by jim mohl hrozit úraz.
 
8.5.2018 -  už zkoušíme dokrmovat z talířku. Štěňátka jsou hodná, hodně spinkají, ale když přijde máma, ozývá se z bedýnky pekelný ryk. Budeme muset zvýšit vchod do bedýnky, už mají tendence "pádit" za mamkou, když odchází.
 
10.5.2018 - dnes jsme byli poprvé venku! Fotky na Rajčeti :-)
 
13.5.2018 - klubou se nám zoubky. Už včera jsme dostali poprvé startovací granulky a moc nám chutnaly. Začínáme si pořádně hrát, vrčet a štěkat. Je to legrace. Večer nás čeká stříhání drápků, povídala ta velká maminka. Jo a dostali jsme nové barevné obojky.
 
16.5.2018 - dokrmujeme už 3 x denně. Na zahradě jsme včera postavili altán a hned dnes se vyplatil, štěnda mohla ven i přesto, že celý den krápalo. Dorazila i výbavička pro štěňátka. Nové fotky na Rajčeti :-)
 
20.5.2018 - pomalu se nám sjíždějí na kukačku noví majitelé štěňátek. Štěnda jsou v pohodě, dnes je čeká 2. odčervení a jako každou neděli stříhání drápků.
 
24.5.2018 - štěňátka se přestěhovala :-) K dispozici je jim prádelna, respektive sušárna, kde mají spoustu prostoru na hry, kousání, štěkání, papání a vše, co k tomu patří. V dnešním upršeném počasí se hodila.
 
2.6.2018 - trochu jsem se opozdila s psaním deníčku. Štěňátka prospívají dobře. Na všem si zkouší své ostré zoubky a podnikají dobrodružné výpravy po zahradě. Nejvíc se jim líbí pod růžovým keřem, kde si občas i ustelou a já je odtamtud musím "lovit". I když mají před altánem výběh, hlasitě se dožadují, abych je pustila ven. Krásně se socializují, jsou nebojácní, zatím je nic nevyvedlo z míry. Mezi sebou si hrají, někdy se perou a to dost hlasitě :-) V neděli budeme potřetí odčervovat. V úterý by se měla štěňátka fotit v postojích. Ve středu přijede paní veterinářka na očkování, čipování a vystaví nám Pet pasy. Pak hned odešleme na plemenou knihu ČMKJ potvrzení o čipování a budeme čekat na zaslání průkazů původu. 
 
6.6.2018 - hotovo, očipováno, naočkováno, štěňátka vyfocená v postojích, ostříhané drápky. Všichni byli šikovní a stateční, i když to nebylo nic příjemného.
 
11.6.2018 - včera přijeli první majitelé a 3 pejsci se vydali do nových domovů. Ostatní zvětšují radius výletů, už nás doprovodili až ke vratům a musíme je hlídat, aby neskákali z terasy.Dnes dospělačky objevily před vchodem užovku obojkovou, byl to velký cirkus a fofr, protože štěňata byla zvědavá, cože se tam děje. Nikomu, ani užovce se nic nestalo (stačila jsem jí odsunout násadou pod keř, kde jim zdrhla).
 
16.6.2018 - nastává poslední odběrový víkend. Všichni majitelé pejsků, kteří jsou již ve svých nových domovech, se ozvali a dokonce jsme dostali i krásné fotky. Zbylé holky tady řádí, perou se, mazlí, lítají (někdy to vypadá, že i doopravdy :-) ) nosí hračky, montují kabely...prostě zábava. Bude se nám po nich stýskat. 
 
17.6.2018 - všechna štěňátka jsou vve svých nových domovech. Mám radost, že se všem daří dobře. Doma zůstala Caya, naše nová parťačka. Tímto končím se psaním deníčku a další zprávy budou v Novinkách.